Schimb de focuri în inima Capitalei: Doi traficanți de droguri capturați de poliție
Polițiștii au efectuat focuri de armă în centrul Capitalei, în timpul unei urmăriri a unor traficanți de droguri. Incidentul a avut loc în sectorul 4, unde suspecții, doi tineri de 23 și 24 de ani, au încercat să fugă în momentul în care au fost abordați de ofițerii de poliție.
Conform informațiilor, polițiștii au tras focuri de avertisment pentru a-i opri pe cei doi, care nu au răspuns somațiilor inițiale. Aceștia au fost prinși după ce s-au oprit, fiind ulterior încătușați. În urma percheziției, asupra lor a fost găsită o pungă cu substanțe interzise, cel mai probabil canabis.
Cei doi bărbați au fost duși la audieri și, în prezent, sunt cercetați în stare de libertate.