Surorile Belu de la CSM Constanța strălucesc pe podiumul Naționalelor de ciclism pe șosea
Brigitte Belu a obținut medaliile de argint la fond și contratimp la U19, în timp ce Alessandra Belu a câștigat bronzul la fond la U17, la Campionatul Național de ciclism pe șosea desfășurat la Ocna Sibiului. Sportivii de la CSM Constanța, antrenați de Filip Grigorescu, au reușit să aducă acasă trei medalii importante.
Brigitte Belu a avut o prestație remarcabilă, asigurându-și medalii de argint atât în proba de contratimp individual, cât și în cea de fond la categoria sub 19 ani. Sora sa mai mică, Alessandra, a urcat pe podium în competiția de sub 17 ani, obținând medalia de bronz în proba de fond.
În competiția masculină, Dragoș Cioclin a avut o cursă curajoasă în proba de fond la sub 19 ani, fiind cel mai combativ ciclist pe cei 105 kilometri, cu o diferență de nivel de peste 1200 de metri. Acesta a petrecut aproape 75 de kilometri în evadare, clasându-se în final pe locul 12. Colegul său, Matei Cucu, a terminat pe locul 8 în proba de contratimp de 20 de kilometri, la aceeași categorie de vârstă, în ciuda dificultăților întâmpinate din cauza temperaturii ridicate și a crampelor în timpul probei de fond, unde a încheiat pe locul 19.